MENÍME “FÍHA”

NA DOBRÚ ZÁBAVU

Spoznaj recepty na zábavu s prekvapením.

MINI PIZZE NA UHASENIE MAXIMÁLNEHO HLADU

OHODNOŤ RECEPT:
PRE DIEŤA VO VEKU:

MINI PIZZE NA UHASENIE MAXIMÁLNEHO HLADU

OHODNOŤ RECEPT:
PRE DIEŤA VO VEKU:

BUDETE POTREBOVAŤ:

  • cesto (3 hrnčeky pšeničnej múky, 3 polievkové lyžice olivového oleja, 1 čajovú lyžičku cukru, 25 g čerstvého droždia, ½ čajovej lyžičky soli, 200 ml vody)
  • obloženie: paradajkovú omáčku, tvrdý syr (napr. mozzarellu), hydinovú šunku, kápiu, olivy, ananás
  • misky na jednotlivé obloženia
  • formičky do piesku (najlepšie nepoužité. V prípade, že už boli použité, ich vyvarte, aby ste odstránili všetky baktérie.)
  • papierové utierky Tento Extra Strong

  PRÍPRAVA:

  Všetky deti milujú pizzu. A čo by povedali na pizzu v tvare korytnačky alebo hviezdy? Žiarili by radosťou! Jediné čo k tomu potrebujeme je klasický recept a nový nápad. Zamieste cesto zo všetkých potrebných surovín a nechajte ho narásť. Keď už cesto zdvojnásobí svoj objem, vyvaľkajte ho a poproste svoje dieťa, aby z neho pomocou formičiek povykrajovalo rôzne tvary. Poukladajte mini pizze na plech vyložený papierom na pečenie a natrite ich paradajkovou omáčkou.

  Nastal čas ozdobiť pizze. Nechajte svoje dieťa, aby si vybralo svoje obľúbené obloženia a poukladalo ich na pizze. Pridajte trochu syra a počkajte asi 15 minút, aby cesto narástlo. Vložte plech do rúry predhriatej na 200 °C a pečte 15 minút.

ČO VÁS MÔŽE PREKVAPIŤ:

Počas miesenia a vykrajovania sa múka dostane všade naokolo. Neplechu môže narobiť aj paradajková omáčka. Pomocou niekoľkých navlhčených a mimoriadne odolných papierových utierok Tento Extra Strong dokážete odstrániť všetky, dokonca aj zaschnuté škvrny od omáčky alebo cesta.