MENÍME “FÍHA”

NA DOBRÚ ZÁBAVU

Spoznaj recepty na zábavu s prekvapením.

MINI PIZZE NA VEĽKÝ HLAD

OHODNOŤ RECEPT:
PRE DIEŤA VO VEKU:

MINI PIZZE NA VEĽKÝ HLAD

OHODNOŤ RECEPT:
PRE DIEŤA VO VEKU:

PRÍSADY:

  • cesto (3 poháre pšeničnej múky, 3 lyžice olivového oleja, 1 lyžicu cukru, 25 gramov čerstvého droždia, pol lyžice soli, 200 ml vody)
  • doplnky: paradajková omáčka, syr (napr. Mozzarella), šunka, paprika, olivy, ananás
  • misky na doplnky
  • formičky do piesku (najlepšie také, ktoré neboli použité. Ak boli už niekedy použité, oparíme ich vo vriacej vode, aby sme odstránili všetky baktérie)
  • papierové utierky Tento Extra Strong

Wykonanie:

Wszystkie dzieci kochają pizzę. A gdyby okazało się, że ma ona jeszcze kształt żółwia albo gwiazdki? Pełnia szczęścia! Żeby ją osiągnąć wystarczy stary przepis i nowy pomysł. Zagnieć wszystkie składniki na ciasto i odstaw do wyrośnięcia. Kiedy podwoi swoją objętość rozwałkuj je na blacie i poproś dziecko, żeby powycinało kształty foremkami do piasku. Mini-pizze ułóżcie na blasze na papierze do pieczenia i posmarujcie każdą z nich sosem pomidorowym.

Teraz czas na dekorowanie. Niech dziecko wybierze swoje ulubione smakołyki i ułoży je na cieście w sposób, na jaki ma ochotę. Całość posypcie serem i odczekajcie 15 minut, aż ciasto jeszcze trochę urośnie. Po tym czasie wstawcie blachę do piekarnika rozgrzanego do 200°C na kolejny kwadrans. Smacznego!

POSTUP PRÍPRAVY:

Všetky deti milujú pizzu! A čo ak by mala tvar korytnačky alebo hviezdy? Koľko šťastia! Ako to dosiahnuť? Stači starý recept a nový nápad. Roztlačíme všetky prísady na cesto a počkáme, až nakysne. Keď zdvojnásobí svoj objem, rozvaľkáme ho na doske a poprosíme dieťa, aby z neho vykrojilo tvary za pomocu formičiek do piesku. Mini-pizze uložte na pečiacom papieri do formy na pečenie a každú z nich namažte paradajkovou omáčkou. A teraz je čas na zdobenie. Nechajte dieťa vybrať si svoje obľúbené pochúťky a uložiť ich na cesto tak, ako sa mu/jej to páči. Všetky pizze potom posypte syrom a počkajte 15 minút, až sa cesto trochu zväčší. Potom vložte formu do rúry nahriatej na 200°C na ďalších 15 minút. Dobrú chuť!